
Hulajnogi elektryczne w pociągu - co musisz wiedzieć!
Dojazdy do pracy na hulajnodze elektrycznej pociągiem lub ogólnie transportem publicznym stały się częścią codziennego życia, zwłaszcza dla osób pracujących w dużych miastach. Często rodzi to pytanie, jak w ogóle dostać się z domu na stację i ze stacji do pracy. Zamiast przeciskać się w przepełnionych autobusach i tramwajach, inną opcją jest podróż na stację hulajnogą elektryczną. Poręczny format umożliwia zabranie hulajnogi elektrycznej do pociągu bez żadnego wysiłku. Możesz więc pokonać ostatni kilometr za pomocą hulajnogi elektrycznej, zaoszczędzić koszty i dotrzeć do biura zrelaksowany.
Ale o czym należy pamiętać podczas korzystania z hulajnogi elektrycznej w pociągu, kiedy jest to w ogóle dozwolone i co ma zastosowanie w przypadku korzystania z hulajnóg elektrycznych w innych firmach transportowych poza koleją?
Czy mogę zabrać hulajnogę elektryczną do pociągu?
W przypadku przewożenia hulajnogi pociągiem mamy sytuację jasną o tyle, że nikt nie ma prawa nam tego zabronić. Hulajnoga elektryczna w pociągu jest jak najbardziej dozwolona. Nie oznacza to jednak, że prawo jest w tej sprawie jednoznaczne. Zasady przewożenia hulajnóg są uzależnione od konkretnego przewoźnika. Jakie więc istnieją możliwości przewozu?
Jeżeli przewozimy hulajnogę złożoną lub schowaną w pokrowcu, większość operatorów kolejowych traktuje ją jako bagaż. Każdy podróżny ma możliwość przewiezienia nieodpłatnie bagażu, dlatego też w takiej sytuacji jego transport jest darmowy. Jeśli jednak przewozimy hulajnogę niezłożoną, może być wymagane uiszczenie opłaty za jej przewóz. Niektórzy przewoźnicy regionalni pozwalają jednak na darmowy transport.
Przystępna cenowo, lekka i zwrotna hulajnoga elektryczna dla osób z ograniczonym budżetem.
✔ Masa pojazdu 13,9 kg
✔ Moc szczytowa 620 W
✔ Zasięg do 35 km
✔ Kierownicy z kierunkowskazami
✖ Brak systemu wymiennych akumulatorów
✖ Brak ekspresowej dostawy
✖ Brak usługi premium
✔ Składana
Mocny silnik, prędkość do 45 km/h!
✔ Masa pojazdu 36 kg
✔ Moc szczytowa 1320 W
✔ Zasięg do 55 km
✔ Kierownica z kierunkowskazami
✔ System wymiennych akumulatorów
✔ Ekspresowa dostawa
✔ 2-letni serwis premium
✖ Nie składana
Hulajnoga w pociągu – zasady przewozu
Jeśli chcesz zabrać ze sobą hulajnogę elektryczną do pociągu do pracy, ale podróżujesz transportem publicznym obsługiwanym przez inne firmy transportowe, obowiązują inne przepisy. Dotyczy to między innymi autobusów i tramwajów. Możesz nawet potrzebować własnego biletu rowerowego na hulajnogę elektryczną. Najlepszym sposobem na uzyskanie informacji o przepisach jest bezpośredni kontakt z regionalnym przedsiębiorstwem transportowym.
A co z przewożeniem hulajnóg elektrycznych w autobusach dalekobieżnych zamiast w pociągach?
Hulajnogi elektryczne nie są dozwolone w autokarach dalekobieżnych podobnie jak rowery. W luku bagażowym nie ma mozliwości przewożenia również wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym. Najważniejsi Polscy przewoźnicy argumentują zakaz względami bezpieczeństwa.
Jeśli nadal masz pytania dotyczące hulajnóg elektrycznych w pociągach i chciałbyś uzyskać wsparcie przy zakupie hulajnogi elektrycznej, skontaktuj się z nami. Czekamy na Twoje pytania! Możesz również zapoznać się z ciekawostkami na temat naszych hulajnóg elektrycznych, przeczytać stronę FAQ lub pobrać naszą praktyczną aplikację, aby uzyskać więcej informacji.