Zum Hauptinhalt springen Zur Suche springen Zur Hauptnavigation springen
E-Scooter im Ausland fahren

Te zasady mają zastosowanie podczas jazdy hulajnogą elektryczną za granicą

Jesteś na wakacjach i chcesz zwiedzić miasto na hulajnodze elektrycznej? A może Twój hotel znajduje się nieco na uboczu, a hulajnoga elektryczna to dobry sposób na dotarcie z punktu A do punktu B w ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób? Inne kraje już odkryły ten inteligentny pojazd do codziennego użytku i możesz również podróżować za granicę na hulajnodze elektrycznej. Niezależnie od tego, czy jest to Paryż, Rzym czy Wiedeń, podróżowanie za granicą na hulajnodze elektrycznej jest bardzo popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Zanim jednak wskoczysz na hulajnogę elektryczną, powinieneś pamiętać, że w innych krajach obowiązują inne przepisy, które oczywiście dotyczą również hulajnóg elektrycznych. W Streetbooster dowiesz się, o czym należy pamiętać podczas jazdy hulajnogą elektryczną za granicą i jakie są różnice w stosunku do przepisów obowiązujących w Polsce.

STREETBOOSTER One

Przystępna cenowo, lekka i zwrotna hulajnoga elektryczna dla osób z ograniczonym budżetem.

Masa pojazdu 13,9 kg
Moc szczytowa 620 W
Zasięg do 35 km
Kierownicy z kierunkowskazami
Brak systemu wymiennych akumulatorów
Brak ekspresowej dostawy
Brak usługi premium
Składana

Ab 1 695 zł
STREETBOOSTER Castor

Mocny silnik, prędkość do 45 km/h!

Masa pojazdu 36 kg
Moc szczytowa 1320 W
Zasięg do 55 km
Kierownica z kierunkowskazami
System wymiennych akumulatorów
Ekspresowa dostawa
2-letni serwis premium
Nie składana

Ab 5 599 zł 6 796 zł (oszczędność 17.61)

Krótka podróż dookoła świata na hulajnodze elektrycznej za granicą

Ta przyjazna dla środowiska alternatywa już od jakiegoś czasu stanowi integralną część krajobrazu wielu dużych miast i można łatwo wypożyczyć hulajnogę elektryczną za granicą w prawie każdej metropolii za pośrednictwem aplikacji. Nie dotyczy to jednak wszystkich krajów, takich jak Holandia i Wielka Brytania, jeśli chcesz prowadzić hulajnogę elektryczną za granicą. W Holandii hulajnogi elektryczne wymagają fotela kierowcy, aby mogły poruszać się po drogach. Dlatego hulajnogi elektryczne są w rzeczywistości zabronione.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje ogólny zakaz używania hulajnóg elektrycznych. Jedynym wyjątkiem jest 12-miesięczny okres próbny w wyznaczonych obszarach. Jazda na hulajnodze elektrycznej w celu odkrywania Londynu nie jest zatem na razie opcją, chyba że ukończysz internetowy kurs bezpieczeństwa i będziesz przestrzegać ograniczonych praw użytkowania. Podobny zakaz jazdy obowiązuje również w Mediolanie.

W Oslo, stolicy Norwegii, zabronione jest wypożyczanie i jazda na hulajnogach elektrycznych między godziną 23:00 a 5:00 ze względu na dużą liczbę wypadków pod wpływem alkoholu. Jeśli chcesz jeździć na hulajnodze elektrycznej za granicą, a Twoja podróż prowadzi do stolicy Finlandii, Helsinek, możesz podróżować z maksymalną prędkością 15 km/h między północą a 5 rano.

Jazda na hulajnodze elektrycznej jest szczególnie popularna w Paryżu i można tu znaleźć około 20 000 hulajnóg elektrycznych - a trend ten wciąż rośnie. Jeśli chcesz jeździć tutaj na hulajnodze elektrycznej, możesz spodziewać się wyższej prędkości jazdy. Hulajnogi elektryczne mogą poruszać się z prędkością do 25 km/h we Francji. Ta sama prędkość obowiązuje w Austrii i Hiszpanii. Z drugiej strony Andaluzja ogranicza prędkość do 10 km/h. Niemcy dopuszczają maksymalną prędkość 20 km/h.

W Tel Awiwie hulajnogę elektryczną można wypożyczyć dopiero od 18. roku życia. W większości innych krajów od 14 roku życia. W Polsce minimalny wiek użytkownika hulajnogi elektycznej wynosi 10 lat.

Tak samo jest (prawie zawsze) podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej za granicą

Podczas jazdy hulajnogą elektryczną za granicą istnieją nie tylko różnice w stosunku do przepisów polskich, ale także wiele wspólnych cech. Na przykład w większości krajów jazda na hulajnodze elektrycznej za granicą jest dozwolona tylko na ścieżkach rowerowych. Jedynie w Belgii dozwolona jest prędkość piesza na chodnikach.

Z wyjątkiem Portugalii, kaski nie są jeszcze obowiązkowe w żadnym innym kraju. Zalecamy jednak ochronę głowy podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej za granicą. Większość dostawców hulajnóg elektrycznych za granicą zainstalowała zintegrowane rozwiązanie w wynajmowanej hulajnodze, dzięki czemu można wyjąć kask z dodatkowego schowka i używać go podczas wynajmu.

Ogólnie rzecz biorąc, podczas jazdy hulajnogą elektryczną za granicą dozwolona jest jazda z maksymalną prędkością 0,5 promila. Jedynie w Austrii limit ten wynosi 0,8 promila.

Podobnie jak w Polsce, jazda na hulajnodze elektrycznej za granicą jest przeznaczona wyłącznie dla jednej osoby. Wykroczenia przeciwko prawu podczas jazdy hulajnogą elektryczną za granicą są karane grzywnami w taki sam sposób, jak w Polsce. Kary są jednak różne. Dlatego najlepiej w ogóle nie łamać przepisów.

Lepiej wcześniej dowiedzieć się więcej o jeździe hulajnogą elektryczną za granicą

Ponieważ jazda na hulajnodze elektrycznej, czy to w Polsce, czy za granicą, jest wciąż stosunkowo nową opcją mobilności, przepisy stale się zmieniają. Dlatego radzimy, aby przed podróżą zapoznać się ze wszystkimi przepisami obowiązującymi w miejscu docelowym. Możesz nawet kupić własną hulajnogę elektryczną i zabrać ją ze sobą. Istnieją jednak różne wytyczne w tym zakresie. Na przykład hulajnogi elektryczne w Niemczech musią być ubezpieczone i posiadać tablicą rejestracyjną. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące hulajnóg elektrycznych za granicą, chętnie Ci pomożemy. W tym celu dostępny jest nasz formularz kontaktowy.

frontend.h1webblog.blog